YILDIZNAME VE BURÇLAR

YILDIZNAME VE BURÇLAR

YILDIZNAME VE BURÇLAR

YILDIZNAME VE BURÇLAR

YILDIZNAME VE BURÇLAR

Yıldızname , kişinin doğum saati , ismi gibi kişiye ait özel bilgilerle yapılan bakım işidir. Kişinin ölümüne kadarki hayatıyla ilgili şahsi bilgiler verir. Bir fal yöntemi değildir. Daha bilimsel ve gerçeğe yakındır. Hayat boyu başımızdan geçebilecek önemli olaylar hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Kökü çok eski zamanlara dayanır. Osmanlı döneminde en çok rağbet gören bakı yöntemi olmuştur.

Yıllar yılı nazar , büyü , cin çarpması gibi ruhsal hastalıkların tedavisi için bir yol gösterici olmuştur.

Yıldızname geçmiş , şimdiki zaman ve ileriye dönük tahminleri barındırması itibariyle falcılıktan tamamen uzaktır. Yıldızname bir ilimdir. Bakım yapan kişi ağzı dua dolu başlar ve duayla bitirir.

Güneşin yörüngesinden geçen ve her birinin belli bir sembole benzetilerek isimlendirildiği 12 takım yıldızından her birine ‘burç’ adı verilmiştir. Kişinin doğduğu andaki gökyüzü konumuna ‘yıldız haritası adı verilir. Yıldızname yıldız ve burçlar üzerinden yorum ilmidir. Bu nedenle yıldızname ve burçlar arasında ciddi bir etkileşim vardır. Kişinin yıldızı doğduğu anda güneşe bakar vaziyettedir. Yıldızın bulunduğu küme kişinin burcunu , huyunu kişiliğini ifade eder.

Yıldızname ve burçlar insanın karakteri , doğası geçmiş ve gelecek hakkındaki tüm sırları içinde barındırır. Büyü, yıldızname ve burçlar ve yıldızlar arasındaki ilişkiye gelince ; kişinin doğum anında güneşe bakan yıldızı , onun tüm hayatı boyunca ortaya çıkan hadiselere yön verir , olaylara zemin hazırlar. Büyü yıldızlar arası ilişkiler hesaplanarak yapılır. Kişinin yıldızının x burcu olduğunu varsayarsak , bu kişiye büyü yada tılsım yapabilmek için x burcunun elementlerinden faydalanılır.

Yıldızname uzman kişilerin başvurduğu bir ilimdir. Yıldızname bakısı için bilgi almak için sitedeki numaraları arayabilir , İstanbul’un ünlü medyumu medyum Sadi’nin ilminden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan RÜYA NEDİR ? başlıklı makalemizde rüya belirtileri, rüya nedir ve rüya tabirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Similar Posts
RÜYA NEDİR ?
RÜYA NEDİR ?
RÜYA NEDİR ? Rüya nedir sorusuna birçok bilim adamı bilinç altına saklanmış duyguların uyku sırasında ortaya çıkması şeklinde yorumlamıştır. İnsanlar...

1 Comment

  • BAHAR dedi ki:

    Merhaba ;
    Eski aşkım ile yıllar sonra yollarımızı yeniden kesişti fakat ikimizde evliyiz. Zaten ayrılmamızın sebebiye onun aile baskısı ile yaptığı zorunlu bir evlilikti.Evlendikten sobra hayatına bir kadın girdiğini ve 16 yıldırda büyülele nuskalarla bu aadamın yakasını bırakmadığını ortak.arkadaşlarımızdan duyuyordum.Yıllar sonra yeniden herşey çok güzel başladı ve 1.5 yıl çok güzel gitti,faka bir süre sonra önce güzaydın,iyi geceler mesajları azaldı,sonra telefon görüşmeleri ve son 3 aydır hiç telefon ile konuşmadık hatta 4 gün önce doğumgünümde bile mesajla kutladı,ben telefon açtım teşekkür etmek için telefonumu açmadı.İnanın ortada neb ir kavga var ne bir kırgınlık nede her hangi bir şey,bu adam benden bu kadar çabuk vazgeçecek bir adam değilbiliyorum ama ne olduysa oldu,sessizce çıkıp gitti hayatımdan ve sessizliğe büründü.Ben çıldırmak üzereyim şuan neden sorusu sürekli beynimi ve yüreğimi yiyor.Genel anlamda bizim için yapılabilecek bir şey varmı.Bu adam bana bunu niye yapıyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website