Medyumluk

Medyumluk

Medyumluk

Medyumluk

Medyumluk

Medyumluk dünyanın gelişmiş ülkelerinde saygı duyulan ve bilgisine ihtiyaç duyulan özel doğa üstü yetenekleri olan kişilerin yaptığı meslektir.

Medyum kelimesi Latince’ den dilimize geçmiş arada bulunan , ortadaki kişi anlamında kullanılan bir kelimedir. Medyumluk saygı duyulacak bir iştir. Medyumlar dünyadaki canlılar ile ruhani dünyadaki bedensiz varlıkların arasında köprü oluşturmakta gelecek , bugün ve yarın hakkında bilgi almak isteyen kişilere yardımcı olan kişilerdir.

Medyumlar diğer dünya ile olan bağlantılarını trans ile sağlamaktadırlar.Medyumluk ortaya konulan belirtilere göre iki grupta yapılmaktadır. Zihinsel medyumluk ve fiziksel medyumluk olarak adlandırılmaktadır.Fiziksel medyumlukta  materyalizasyon, demateryalizasyon, levitasyon, telekinezi gibi fiziksel oluşumların da söz konusu olduğu paranormal fenomenleri kapsayan medyumluk çeşididir. Zihinsel medyumluk ise sadece bilgi alışverişinin olduğu yazı veya söz ile yapılmış medyumluğu kaplayan bir uygulamadır. Medyumlar trans halinde iken 3 farklı şekilde idrak ve irade halinde olabilirler.

Bazı medyumlar trans sırasında yaptığı işle ilgili ne yaptığının farkında değildir ve hareketlerini de kontrol edemezler. Bu medyumlar mekanik medyumlar grubuna girmektedir.Bazı medyumlar ise trans sırasında yaptığı işlemin farkındadırlar ama hareketlerini kontrol altına alamazlar. Bu medyumlar da otomatik medyumlar grubuna girmektedirler.Diğer medyumlar ise hem yaptığı işi hem hareketlerini idrak eder ve kontrol edebilirler. Bu medyumlar da sezgisel yani entüvitif medyumlar grubuna girmektedirler.

Medyumluk işinde bir başka konu ise medyumların bilgi aktarma yöntemleridir.

Kimi medyumlar 6. Hisleriyle bilgi aktarmaktadırlar. Karşısındaki kişiyi dinlerler ve konuya yoğunlaşırlar. İçlerinde başka bir varlık varmış gibi ses duyar ve kendi tecrübelerini de ekleyerek bilgi aktarımı yaparlar.

Kimi medyumlar yanında biri varmış gibi sesi veya fısıltıyı dinlerler ve bilgi aktarımlarını bu şekilde yaparlar.

Diğer bir aktarım ise medyum sorunlarını anlatan kişinin baş parmağı tırnağına odaklanır ve televizyon seyreder gibi izleyerek anlatır. Farklı medyumların farklı tarzları olduğundan her medyum aynı şekilde trans olamaz veya aynı şekilde bilgi aktarımı sağlayamaz.

Bir önceki yazımız olan Medyum Hoca başlıklı makalemizde medyum hoca, medyum hocalar ve medyum hocaların adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Similar Posts
Almanya Medyumları
Almanya Medyumları
Avrupa ülkesi olan Almanya farklı kültürleri ev sahipliği yapmaktadır. Halk arasında medyum arayışı olmaktadır, gerek başka yollarla medyum bulmak mümkündür...
Fransa Medyum
Fransa Medyum
En gelişmiş ülkeler arasında yer alan Fransa, gelişmiş olduğu kadar farklı arayışlarada sahiplik yapmaktadır. Astroloji meraklısı insanlar hayli fazla ve...
İstanbul Medyum
İstanbul Medyum
Büyük kentlerde medyumluk ya da hocalık, genel olarak ticarete dökülmüş bir durumdur. Oysa düşünülmesi gereken, paradan daha önemli olan bir...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website