Medyum sadi hazreti hızır kehf

Medyum sadi hazreti hızır kehf

KEHF

Kuran-ı Kerim ‘in en acayip süresi dört ana bölüm ve aralardaki bağlantılardan oluşuyor. İnsanlığa geçmiş ve gelecek tüm devirleri kapsayan zaman denilen bilinmezin ne olduğunu, nasıl davrandığını hem teorik, hemde pratikleriyle örneklendirerek anlatıyor. kuantum ve Entropi denilen gizemleri açıklıyor. Birinci giriş bölümü  yedi uyurlar diye bilinen, mağaraya saklanan yedi genci ve köpeklerini hikaye  ederek ,zaman dediğimiz bilinmez fenomeni ve gizemini, zamanın davranışını temel bilgi olarak açıklıyor. Ayrıca yedi uyurlar bölümünde, içinde yaşamakta olduğumuz büyük zaman devresinden, bir başka zaman devresine geçişin yaşanacağı, bunun bizim takvimlerimizin hangi yıllarda olacağıda açıklanmış. Geçişin hangi tarz değişimi getireceği belirtilmiş. Bu çağ değişimi ve geçişin değişik sembollerle zenginleştirilmiş bulunan anlatımı, Hızır ve Musa bölümünde bulunuyor. İkinci bölüm Bağ Sahipleri olarak bilinen bölüm. Bu ise birisi inançlı, diğeri  kendi gücünü ve servetini kendisinde olan bir ilim ve güçle elde ettiğini düşünen iki kişinin tartışması şeklinde tasarlanmış.

medyum sadi hz hızır

medyum sadi hz. hızır

Temel olarak; bilinen kuantum ve insan psikolojisinin ,kuantumu etkilemesiyle ortaya çıkan ironik durum anlatılmış. Allah’ın tasarladığı kuantumun insanoğlunun psikolojisine göre görünen evreni ve dünyayı nasıl etkilemekte olduğu anlatılmış . Entropi kavramı, hem birinci bölüm olan Yedi uyurlar’ ın girişinde, hemde tekraren burada işaret edilmiş. Zamanın ileriye dönük okunun, evrenin genişlemesiyle düzensizlik artışı diye bilinen ENTROPİ kavramını oluşturduğu anlatılmış. Zaman dediğimiz bilinmezin ,temel  aerodinamik yasalara bağlı olarak çalışan en dipteki program olduğu vurgulanmış. Üçüncü bölüm Musa ve Hızır kıssasının olduğu bölüm. burada Musa ve Hızır’ın buluşmalarıyla ve bunun  bizim takvimimizin hangi kesitine rast geldiği açıklanmasıyla başlamış. Zaman içinde ileri geri hareketlerle geçmişe gidilerek, geleceğin nasıl tanzim edilebileceği anlatılmış. zamanın nasıl çalıştığı, içinde bulunduğumuz deryanın ne olduğu açıklanmış. Dördüncüsü Zülkarneyn bölümü. Bu bölümde sanki üçüncüsünün devamı gibi başlatılmış. Zülkarneyn’ in sahip olduğu üstün teknoloji ve zamanın evrensel bir kesitinde yaptığı seyhatlerle, Dünyanın üç önemli zaman aralığını ziyareti ve bu dönemlerin ikisinde yaptığı ve yapacağı, insanlığı derinden etkileyecek önemli işler anlatılmış. Bunlardan birisi insanlığa tam egemen bir lider olduğu dönem. Ve dönemin sonuna doğru dünyayı galaktik bir saldırıya karşı koruması şeklinde betimlenmiş. Hızır veya lakabıyla İki zaman sahibi’ nin bu işlerinin gerçekleşmesinin, baş tarafta anlatılan yasalar izin verdiği ölçüler içinde mümkün şeyler oldukları son bölümde açıklanmış. Kıyamet sahneleriyle, son dönem insanlığının kuantuma ters yönelişlerinin aynı ayetlerde anlatıyor olmaları, bir şekilde kıyametin insanların istekleriyle tetiklenerek devreye girdiğini anlatıyor gibi. Son ayetler ise doğru davranışın sadece bürün sistemi yaratıp tasarlayanı kabul edip, BARIŞ için EVRENSEL veya GALAKTİK bir BARIŞ için çalışmak olarak vurgulanmış. Bütün bu kargaşanın ve gizemlerin, acayipliklerin basit, sade ve tek bir hedefinin olmasıyla, yine bizleri hayrete düşürüp şaşırtan Kuran’ı Kerim, açıklama olarak düşünülebilecek olan Kehf suresi’ ni  şu sözlerle bitiriyor.

Bir önceki yazımız olan BÜYÜ YAPMA başlıklı makalemizde büyü, büyü yapanlar ve büyü yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Similar Posts
BÜYÜ YAPMA
BÜYÜ YAPMA
BÜYÜ YAPMA Büyü binlerce yıllık geçmişe sahip bir ilimdir. Birçok uygarlık ve coğrafyada yapılmış sayısız insan tarafından tecrübe edilmiştir. Büyü...
MEDYUM VE MEDYUMLUK HAKKINDA
MEDYUM VE MEDYUMLUK HAKKINDA
MEDYUM VE MEDYUMLUK HAKKINDA Medyum ve medyumluk hakkında bilinmeyen veya yanlış bilinen bir çok konu vardır. Medyum denilen kişiler ölüler...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website