ANADOLU BÜYÜLERİ

ANADOLU BÜYÜLERİ

ANADOLU BÜYÜLERİ

ANADOLU BÜYÜLERİ

ANADOLU BÜYÜLERİ

Büyü , eskiçağlardan günümüze kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Özellikle çok tanrılı dinlerin hakim olduğu toplumlarda yaygınlaşmıştır. Savaş ve göçlerle Anadolu’ya yayılmıştır. Cehaletin olduğu dönemlerde insanlar merak etmiş , inanmış ve bu şekilde Anadolu büyüleri denilen bir akım oluşmuştur. Yoksul , cahil güçsüz Anadolu insanı büyüye bel bağlamış. Başlık parası bulamayan genç , köylü delikanlı , sevdiği kızı kaptırmamak için büyüye başvurmuş.

Anadolu büyüleri açısından yaygınlığın en etkili olduğu memleket Kastamonu olarak bilinir. En çok başvurulan Anadolu büyüleri , eşleri birbirinden ayırmak için yapılan büyülerdir Kastamonu’da . Kastamonu’yu Sivas , Tokat , Adana , Yozgat ve Erzurum izler.

Anadolu insanının büyüyle ilgili yüzlerce hikayesi vardır. Kulaktan kulağa aktarılmış kimi doğru kimi abartılmış hikayelerden biri :

‘Ankara’da bir zindan varmış , zindanın içinde de bir hazine. Hazineyi ise büyü koruyormuş. Halk almış yanına ilim irfandan uzak bir üfürükçü hocayı gitmişler zindana. Zindanda yüzü gözü kan içinde bir dev ile karşılaşmışlar. Halk kaçışmış. Dua okumaya çalışan hocanın dili tutulmuş.’

Anadolu’da hikaye bol ; içinde devler , büyüler geçen.. Yapılan bir araştırmada Türkiye’de yaşayanların % 49 ‘u büyüye inanıyor.

Anadolu insanının büyü ve tılsıma bu kadar inanır olunca , ortaya bu konulardan hiç anlamayan , işe dair hiçbir uzmanlığı olmayan bir sürü büyücü , üfürükçü de ortaya çıkmıştır. Sadece maddi çıkar sağlamaktan başka hiçbir amaçları olmayan bu insanlara prim vermemek gereklidir. Üzerinizde ya da bir yakınınızın üzerinde büyü tesiri olduğuna inanıyorsanız konusunda uzman , duruma ilmi bir şekilde yaklaşacak etkili bir medyumla bu tesiri yok edip eski ruh sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Ünlü İstanbul medyumu Medyum Sadi ile konuşarak , rahat bir nefes alıp vesveselerinizden arınmak için sitedeki irtibat numaralarını arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BÜYÜ başlıklı makalemizde büyü, büyü çeşitleri ve büyü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Similar Posts
Aşık Etme Büyüsü
Aşık Etme Büyüsü
Elde etmek istediğimiz kişiyi veya sevdiğimiz kişiyi, kendimize aşık edip sevdirebilmek için en etkili çözüm olarak bilinen Aşık etme büyüsünden...
Aşk Büyüsü
Aşk Büyüsü
Elde etmek istediğimiz kişiyi veya sevdiğimiz kişiyi, kendimize aşık edip sevdirebilmek için en etkili çözüm olarak bilinen Aşık etme büyüsünden...
Bol Kazanç Büyüsü
Bol Kazanç Büyüsü
İnsanlar, bazen maddi anlamda bir bunalıma düşerler. Yetmezmiş gibi bu bunalımdan çıkmaları için giriştikleri her yol olumsuz bir şekilde sonuçlanmakta...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

Anatolian Spells

Anatolian Spells

ANADOLU BÜYÜLERİ

ANADOLU BÜYÜLERİ

Magic , has a history dating from ancient times to the present day. Especially in the society that is dominated by polytheistic religion has become common. War and migration spread to Anatolia. In the jahiliyya period, people believed he was curious , and in this way is called the magic of Anatolia consisted of a stream of. Poor , ignorant, weak, rely on magic, the people of Anatolia. A young peasant lad who can’t find the money title , the girl he loves to claw magic applied.

To be most effective is known as the Anatolian spells Kastamonu country in terms of prevalence. Most referenced the Anatolian spells , spells are made to separate spouses from each other in Kastamonu . Kastamonu, Sivas , Tokat , Yozgat, Erzurum is as follows.

There are hundreds of stories about the magic of the Anatolian people. Who has been transferred from ear to ear true, some exaggerated stories one of :

‘In Ankara dungeon , in the dungeon is a treasure trove. She was protecting the magic treasure. My wisdom brought people from far and a healer, teacher, they went to the dungeon. They met in the dungeon of blood on the face with a giant. Public and ran. He’s got the tongue of a teacher who taught her to read and pray.’

Plenty of story in Anatolia ; the giants , magic, recent research in the past.. living in Turkey, 49% of U believe in magic.

So much believes in the magic and charm of the Anatolian people who doesn’t understand any of the issues that arise when a lot of non no expertise in the business, Wizard , healer, too, has emerged. Only material required to pay for these people that they have no other purpose than to provide benefits. If you believe that you or your relatives on the spell is in effect expert , a scientific way to approach the situation with an effective medium to reach and influence your mental health, you can destroy this old. By talking with Psychic famous psychic Sadi Istanbul , relaxed, take a breath and to purify your delusions, you can call the contact numbers on the site.

Bir önceki yazımız olan The magic of White başlıklı makalemizde ak, ak büyü ve ak büyü çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website